CV Güncelleme, CV'iniz Düzenleme, CV'nin önemi CV Güncelleme, CV'iniz Düzenleme, CV'nin önemi

News

READ WORLDWIDE NEWS

İş bulmanız gerekiyor, iş değiştirmeye veya okul bittikten sonra kısa bir tatil sonrası iş hayatına atılmaya karar verdiniz malumunuz ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın bir köşesinde duran özgeçmişinizi güncellemeniz, gün ışığına çıkarmanız gerekiyor. Tabii bununla da iş kalmıyor mutlaka güncellemeli ve profesyonel kimliğinize, hedeflerinize uyuyor mu diye kontrol etmeniz gerekecektir. Hazır yaz dönemindeyken profesyonel tarafınızı gözden geçirmeli ve kendinizi bu sakin dönemde analiz etmelisiniz. İş arayın ya da aramayın aslında CV’nizin her zaman güncel olması faydalı. Cv’nizi sadece iş ararken değil şirket içi terfilerde, projelerde veya STK’larda bile kullanabilirsiniz.

 

CV’niz sizi ve gelecekteki performansınızı en iyi şekilde yansıtmalı. Siz profesyonel kimliğinizin farkında mısınız? Kendinizi tanıyor musunuz, yaptığınız işlerin farkında mısınız, peki ya güçlü-zayıf yanlarınızın….? Sosyal bir kimlik misiniz yoksa analitik, girişken, detaycı, ya da iletişiminiz çok kuvvetli ya da çok yönlü kullanabileceğiniz farklı özellikleriniz mi var? 

 

Kısaca; CV’niz güçlü yanlarınıza, başarılarınıza odaklanmalı, yeni işinizde yapabileceklerinizi anlatmalı. Hedefleriniz var ve önünüzde bazı engeller var. Bu engellerin ne olduğunun nasıl aşacağınızın farkında mısınız? Profesyonel tarafınızı tam bilmeden nasıl CV’inizi hazırlayıp hedefleriniz doğrultusunda ilerleyeceksiniz? SWOT analizinizi yaptınız mı?

 

Peki, tüm iş arama kanallarında profesyonel markanızı yeteri kadar iyi tanıtıyor musunuz? İş arama sürecinin diğer bir adımı olan mülakatlara hazır mısınız? Google iyi ki var ama bulduğunuz mülakat soruları – cevapları size uyuyor mu? Her yetkinliğin, becerinin ve bilginin mesleğinize, işinize göre sizde olmasına gerek olmayabilir. Peki, işinize göre sahip olduğunuz profesyonel kimliğinizi yeteri kadar ifade edip mülakatlarda (Yetkinlik&Davranış bazlı) gerektiği gibi ifade edebiliyor musunuz? Google amcadan bulduğunuz soru-cevaplar yeterli mi? Yoksa mülakatlara girmeyeli uzun zaman mı oldu ya da hiç deneyiminiz yok mu?

 

İşte bu noktada size bizler size destek veriyoruz. CV’inizi size özel yazıyor ve mülakatlara hazırlıyoruz

Yakın zamanda İşkolik Programında yaptığım ve CVCheckup’ı tanıttığım programda bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz…

Çok keyifli kısa bir program oldu, izlemenizi tavsiye ederim tabii kiJ

Soru ve talepleriniz için ekip olarak yanınızdayız.

İyi tatiller ve mutlu bir bayram dilerim

KARİYERİNİZ PARLASIN…

Esra Kemer – İK ve Kariyer Danışmanı

esra@cvcheckup.com

www.cvcheckup.com