Outplacement / Yeniden İşe Yerleştirme Outplacement / Yeniden İşe Yerleştirme

Kurumsal Hizmetler

Background Checkup -Referans Araştırması

Recruitment and job search concept for choosing the right people and human resources

İşe alım profesyonellerinin işe alım sırasında ve sonrasında karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi adayların CV’lerinde belirttikleri yanlış bilgidir. Aday veya çalışmaya tarafından aday tarafından verilmiş yanlış verilmiş eğitim, okul, iş geçmişi, vb. bilgileri daha sonra ortaya çıktığında istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına sebep olmaktadır. İşte bu yüzden referans araştırması gerek adayların gerekse mevcut çalışanların CV’lerinde bulunan eğitim ve iş tecrübelerini ve referanslarını baştan sona doğrulamaya yarayan, kişinin başvurusu sırasında verdiği bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için yapılan bir çeşit araştırmadır. Özellikle sahte evrak kullanımının fazla olması sebebiyle Background Checkup hizmetini şirketlere doğru kişiyi istihdam etme konusunda önemli olan referans araştırması konusunda önemli bir hizmettir. İşe alım profesyonellerine ulaşan özgeçmişlerin bir kısmında mutlaka tutarsızlıklar içermekte, CV’lerin incelendiğini bilen adaylar için ayrıca caydırıcı olmaktadır.

Adayların ve çalışanların CV’lerinde doğru ve eksiksiz bilgiye yer vermesi yaşanılan emek ve zaman kaybının önüne geçmektedir.

Bu hizmetimizle adayların CV’lerini inceliyor, referans araştırmalarını yapıyor ve size raporluyoruz.

Bu hizmetimizle ilgili detaylı bilgi almak iletişime geçerek taleplerinizle birlikte teklif istemeniz için iletişimi buradan yapabilirsiniz.

Outplacement - Yeni Kariyer Danışmanlığı

outplacementOutplacement – Yeni Kariyer Danışmanlığı Nedir?

Çeşitli sebeplerde işten çıkartılan/çıkan çalışanın kariyerine devam etmesi için profesyonel hayatında kişisel farkındalık yaratmayı, profesyonel kimliğini keşfetmesini, kariyer hedefi çizerek iş arama sürecini yönetmesi için verilen danışmanlık hizmetidir. İşten çıkartılan çalışanın yeniden işe girmesine destek olmayı hedefler, işe yerleştirme garantisi sunulmaz.  Bireysel olarak işten çıkarılan-ayrılan çalışanın halen marka temsilcisi olduğunu düşünürsek işveren markasını korumak adına bu çalışma oldukça önemlidir.

Bu hizmet ile bir dönem beraber çalışılan bireyin bu zor sürecin yönetmesi ve tekrar iş piyasasına kazandırılması kurum tarafından sağlanır.

Outplacement Hizmeti Kapsamı Nedir?

Hizmet içeriği hizmet katılımcısı danışanın pozisyonuna ve kurumun talep-ihtiyaç ve ayırdığı bütçeye göre değişmektedir. Danışmanlık süreci katılımcının pozisyonuna ve kurumun ayırdığı bütçeye göre değişmekle birlikte kurumla beraber yapılandırılır. Tanışma toplantısı ile başlayan süreç, danışanın keşfi, hedef belirleme, cv düzenleme, mülakat süreçleri gibi konularda yapılandırılır. Seans sayıları kurumun taleplerine göre beraber yapılandırılır.

Ø  Tanışma

Ø  Danışanı tanıma görüşmeleri

Ø  Gelişim alanlarının belirlenerek hedef belirleme çalışmaları

Ø  CV, Ön Yazı ve Başvuru Yazısı Düzenleme ve bu konularda bilgilendirme

Ø  İş arama süreci ve kanalları hakkında bilgilendirme

Ø  Mülakata hazırlık çalışmaları ve mülakat simülasyon çalışmasının yapılması

Ø  10-12 kişilik CV Yazma ve Mülakat grupları ile workshoplar

 

Outplacement Hizmetinin Kuruma ve Bireye Faydaları

Kuruma Faydaları

·         İşveren markasını korumak adına çalışanına verdiği değeri işten çıkan çalışanına da vermek ve göstermek

·         İşten çıkış sürecinin işveren markasına vereceği zararları engellemek.

·         İşten çıkardığı personeli ile pozitif şekilde ayrılmayı istemek.

·         Mevcut çalışanlarının bağlılığını ve verimini korumak,

·         Toplu işten çıkarma sürecinde mevcut çalışanlarının olumsuz etkilenmemesi için insana değer veren yaklaşımı ile ek hizmetler sunmak, mevcut gündemde pozitif etki bırakmak.

Bireye Faydaları

·         Bireyin işten çıkış sonrasında iş arama sürecinde yaşadığı stresi yönetmesine yardımcı olmak adına profesyonel destek aldığı için kendini güvende hisseder.

·         Bireyin geçmiş bilgi, beceri ve yetkinliklerinin tespit edilerek özgeleceğinin çeşitli envanterler de kullanılarak yapılandırılmasını sağlamak.

·         Birey eski çalıştığı kurum hakkında olumlu düşüncelerle, kendini değerli hisseder, işten çıkış sürecinde pozitif tutum sergiler.

Neden CVCheckup?AltDir-Outplacement

Bu hizmetin konusunda uzman olan danışmanlarda alınması kurumsal & bireysel katkının sağlanması ve hedeflenen sonuca ulaşmak için çıkış noktasıdır.

Çeşitli sektör ve pozisyonlarda profesyonele hizmet vermiş, farklı tecrübeler edinmiş ve ayrıca kurumlarda da çalışarak kurumların politikalarını özümseyerek aynı dilde konuşan danışmanla çalışmak süreci daha başarılı yürütmek için faydalı olacaktır. Sizi anlıyor ve taleplerinize hızlı geri dönüş yapıyoruz. CVCheckup olarak danışanlarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını biliyoruz, kurumlara her çalışmayı değil sadece gerekli çalışmayı öneriyoruz. Süreci beraber programlıyor ve sonuçları beraber takip ediyoruz.  Müşterilerimizin gizlilik taleplerine özen gösteriyor, etik değerler doğrultusunda çalışmalarımızı yönetiyoruz. Birey konusunda uzmanla çalıştığı için kendini güvende hissedecek ve daha doğru adımlarla yeni iş arama sürecini yönetecektir.