Kariyer Danışmanlık Hizmeti - CVCheckup Kariyer Danışmanlık Hizmeti - CVCheckup

Kariyer Danışmanlık Hizmeti

Kariyer Danışmanlık Hizmetleri

kariyer-danismanligi_790x320

KARİYER DANIŞMANLIĞI

 

Ailemizden çok iş arkadaşlarımızı görüp, iş yerinde vakit geçiriyoruz. Özel hayatımız ve yaşam standartlarımızın daha iyi olması için çalışıyoruz. Ömrümüzün büyük bir kısmının çalışarak geçtiğini düşünürsek çalışma hayatımızı zevke dönüştürüp hobimiz yapmak, mecburiyet yerine keyifle çalışmak büyük önem taşır. CV’inizi hazırlamakla birlikte kariyer danışmanlığı sürecini de sizinle beraber yürütüyoruz.

Kariyer danışmanlığı öncelikli olarak doğru meslek seçimi, mesleki gelişim, kariyer değişikliği ve/veya yapılanması için yapılan çalışmadır. Kişinin yetkinlikleri, bilgi – becerileri, değerleri ve özellikleri doğrultusunda kendisine uygun, mutlu ve başarılı olacağı işi bulmasını, ilerlemesini sağlar.
Çalışma hayatına farklı sektörler ve pozisyonlarda yön vermek isteyenlere Hedeflerini belirlemiş, kendisine en uygun işte çalışan profesyonellerin kariyerini ilerletmeleri için hedef odaklı ve planlı eylem çalışmaları yapılır.

Seans yapılandırılması kişiye özel tasarlanmakla birlikte minimum seans sayısı kişiye göre değişkenlik gösterebilir. İlk iki seans beraber yapılmakla birlikte yaklaşık 2 saat sürmektedir. Daha sonra ki görüşme süreleri bir saat olarak gerçekleşek ve sıklığı 10 gün civarında planlanabilmektedir.

 

Tercihe göre seans başı ücretlendirme yapılabildiği gibi aylık bazda da ücretlendirme yapılabilmektedir. Lütfen teklif isteyiniz.

 

SÜREÇ

indir-11.Tanışma Süreci:

Amaç özel yaşamınızda-kariyerinizde sizi tanımak ve potansiyelinizi ortaya koyabilmek, doğru hedeflere odaklanabilmenizi sağ Kendi değerlerinizi ve kendinize uygun gerçekçi hedefleri kendiniz koyabilirsiniz. Bunun için birkaç görüşme ve çeşitli koçluk araçları kullanıyoruz. 2-3 Seans

Uygulanabilecek Çalışmalar

 • Değerleriniz
 • Yaşam hedefleriniz
 • Kişilik özellikleriniz – Kişilik Envanteri
 • Mesleki ilgileriniz, sevdiğiniz aktiviteler
 • Kariyer hedefleriniz
 • İş deneyimleriniz ve becerileriniz

 

indir2.İş Hayatınıza Genel Bakış:

Beklentileriniz, profesyonel özellikleriniz ve deneyimlerinizi ve size uygun hedefi belirleme. Birkaç seans süren bu aşama profesyonel sizi tanımak için yapılandırılıyor.

Uygulanabilecek Çalışmalar

 • Swot analizi
 • Swohp analizi
 • Kariyer Dinamiklerinin belirlenmesi
 • Sektör / Şirket/ pozisyonların profesyonel size göre beraberce incelenmesi
 • Size uygun kariyer, meslek olanakları ile hedef şirket ve pozisyonların belirlenmesi
 • Kariyer hedef çalışılması

 

3.İş Arama Süreci :yeni-is

İş arama süresince pazarlama aracınız olan CV’inizi yapılandırma, kaynakların belirlenmesi, kullanımı, mülakatlara hazırlık CV CheckUp (Opsiyonel) için bir seans diğer çalışmalar için bir seans

Uygulanabilecek Çalışmalar

 • İş Arama stratejisinin belirlenmesi
 • Mülakatlara hazırlanma

 

images4.Yeni Yaşama Geçiş:

Seçim aşaması, çalışmaya başlama ile yeni iş yaşamı uyum. İş teklifi sürecinin etkin yürütülmesi ve yeni başlangıç öncesi hazırlık

Uygulanabilecek Çalışmalar

 • Motivasyon analizi
 • Profesyonel yaşam için hedef belirlenmesi

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

MÜLAKAT DANIŞMANLIĞI

İş aramaya başladınız, peki CV’iniz hazır ve yeterli mi? Nereden nasıl başvuracaksınız, kimlerle görüşmeniz lazım, kaynaklarınız neler, heryerde iş arıyorum diye duyurmanız mı gerekiyor, nerelere CV yollayacaksınız, ne yapmanız lazım, hangi detaylarla başvurmanız lazım iş ilanlarına, iş arama kanallarında ki CV’iniz güncel ve yeterli mi? Bunun yanında başvurularınızı nasıl yöneteceksiniz, her gördüğünüz iş ilanına başvurmanız mı lazım, pek ne yapmak gerek…

Peki işe alım kanalları ile başvurularınızı yaptınız, kaynaklarınızı kullanarak CV’iniz gerekli kişilere gönderdiniz. Ve nihayat mülakatlara çağrılmaya başladınız. Hadi hayırlısı, peki şimdi mülakatlarda ne yapacaksınız, kendinizi nasıl ifade edeceksiniz? ne giymeniz lazım, nasıl konuşmalısınız, beden diliniz nasıl olmalı, mülakatlara nasıl hazırlanmalısınız?

İşte mülakatlara çağrılmaya başladığınızda benzeri birçok soru gelecek iş arayanın aklına. İş arama sürecinizde yol arkadaşlığı yapıyoruz. Tüm bu sorularınızın cevabını biliyor musunuz? Peki cevapları kendi profesyonel hayatınıza uyarladınız mı?

Bu çalışma sonucunda CV’iniz düzenlenecek ve mülakatlara CV’iniz ve hedefiniz ile ilintili olacak şekilde hazırlanabileceksiniz.

CV’inizi hazırlamakla birlikte mülakat danışmanlığı sürecini de sizinle beraber yürütüyoruz. Bu çalışmada geçmiş tecrübeleriniz belirleniyor, hedefiniz ve çalışabileceğiniz işler doğrultusunda mülakatlarda kendinizi daha iyi ifade etmeniz ve başvuru süreciniz ile ilgili danışmanlık yapıyoruz.

Çalışma hayatına farklı sektörler ve pozisyonlarda yön vermek isteyenlere, hedeflerini belirlemiş, kendisine en uygun işte çalışan profesyonellerin kariyerini ilerletmeleri için hedef odaklı çalışmalar yapılmaktadır.

Görüşmelerin yapılandırılması kişiye özel tasarlanmakla birlikte minimum seans sayısı 3′ tür.

Seanslarda

 • Tanışma ve geçmiş iş deneyimleri ve gelecek planları hakkında
 • İş arama süreçleri ile ilgili stratejik süreç belirleme, danışanın süreci yönetmesi üzerine mentorluk
 • Mülakat süreci ile ilgili stratejik süreç yönetmek üzerine mentorluk
 • CV’inin danışan ile birlikte düzeltilmesi

Tanışma ve ilk seans beraber yapılmakla birlikte yaklaşık 2 saat sürmektedir. Daha sonra ki görüşme süreleri birer saat olmakla birlikte görüşmelerin birbirine yakın zamanlarda planlanması faydalı olacaktır. Seanslar sonrasında da telefon ile iletişim kurmaya devam ederek olası sorularınız hakkında görüşmeler de yapmaktayız.

Ücretler seanslara ve kişinin profiline göre yapılandırılacak olup ücretler bu doğrultuda değişkenlik gösterebilir. Danışanın ihtiyaçları ve gereklilikleri doğrultusunda yapılandırılacak olan çalışma için lütfen teklif isteyiniz.

Mülakat simülasyonu ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.